1 yumurta sarısı

1 paket vanilya

280 gr. un (2 su bardağı)

15 ml sut(2 çorba kasığı)

125 gr. tereyağı

60 ml. su (1 fincan)

1 parça jelatin

100 gr. Pudra şekeri

40 gr tereyağı

20 gr. böğürtlen

20 gr. orman meyvesi

20 gr. çilek

500 gr. süt

6 adet yumurta sarısı

100 gr. toz şeket (1/2 su bardağı)

70 gr.un(3 çorba kaşığı)

30 gr. nişasta(2 çorba kaşığı)

500 ml sütü tencereye koyup ısıtırız.

Yumurtaların sarısını mikserde iyice çırpınız icerisine (3 çorba kasığı)un,nisasta ve vanilya ilave ederek karıştırınız,kaynayan süte ilave ederek koyulaşıncaya kadar tel çırpıcı ile karıştırarak katı olacak şekilde pisiriniz.

Hamuru için: unu tezgaha koyup çukur açın 1 yumurta sarısı,vanilya,oda sıcaklığındaki tereyağı,soguk su ile yoğurmaya başlayınız hamuru toparlayıp strece sarıp buzdolabında 15 dakika bekletiniz.

Tart kalıplarını tereyağı ile yağlayınız.

Buzdolabından hamuru çıkarıp yağlı kağıt arasında nmerdane ile açarak her tarafı eşit inceltiniz ve yağli tart kalıplarına koyarak tabanina ve kenarlarını kapatınız tabanına çatal ile delikler açıp 15-20 dakika daha dolapta bekletiniz ve çıkarıp 190 derecede 20-25 dakika pişiriniz.

Ilık kremaya tereyağını ilave edip mikserde homojen oluncaya kadar çırparız ve krema torbasına koyarak buzdolapta muhafaza edebiliriz.

Bir saat bekleyip soğuyan tartların içerisine buzdolabından çıkardığınız krema sıkarak tartların içerisini taşırmadan doldurun uzerini meyveler ile susleyip fırça yardımıyla jelatin surerek meyveleri parlatınız buzdolabında bekletiniz.

Jelatini suda bekletip karıştırarak eritiniz meyvelerin üzerine süreceğiz (parlaklık için)

Tartılarımızı dondurma veya limonata ile ikram ederiz⚘Afiyet olsun