Cheesecake

Şeften Öneri : Yumurtaların beyazları ile sarılarını birbirinden dikkatli ayırınız,fırının önceden  ısıtılması gerekir ve pişerken borcamdaki kek harcına tepsideki suyun dokunmamasına özen gösteriniz.

3 adet yumurta

120 gr. beyaz çikolata

120 gr. labne peyniri

30 gr. pudra şekeri(2 çorba kaşığı)

Yumurtaların beyazı ve sarısını ayırınız.

beyaz çikolatayı benmari usulü (su içerisinde) eritiniz.

suyunu süzdüğünüz labne peynire benmari usulü erittiğiniz beyaz çikolatayı katınız ve üzerine yumurta sarılarını ekleyerek spatula yardımı ile karıştırıız.

katılaşmış yumurta beyazlarına beyaz çikolata karışımı cheesecake ilave ediniz ve spatula yardımıyla aşağıdan yukarıya yavaş yavaş karıştırınız cheesecake karışımını tamamlayınız.

ısıya dayanıklı yuvarlak borcam kabına yağlı kağıt sererek cheesecakeyi içerisine dökünüz ve tezgaha bir iki defa vurunuz eşit dağılarak hava kabarcıkları çıksın ve içerisine sıcak su koyduğunuz fırın tepsisine borcamı pişirmek üzere koyunuz ilk olarak 170 derecede 15 dakika,sonra ısıyı 10 derece düşürerek 15 dakika daha pişiriniz.fırını kapattıktan sonra 10 dakika fırında bekletiniz.

Soğutma teline çıkardığınız cheesecake ki soğuyunca dilimlere ayırarak servis yaparsınız. harika bir lezzet çok beğenileceğinden emin olunuz.

Cheesecake dilimlerinin üzerine pudra şekeri eker ve mevsim meyvesi dilimleyerek seris edebilirsiniz. Afiyet Olsun