Krokanlı Pasta

SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 

120 ml. su ( 1 çay bardağı)

245 ml.soğuk süt(1 su bardağı)

1000 ml. süt

100 gr. iri kıyılmış antep fıstığı(1 su bardağı)

30 gr. öğütülmüş Antep fıstığı

3 adet yumurta

1 paket pandispanya un

100 gr.toz şeker(1/2 su bardağı)

1 paket pasta kreması

50 gr. tereyağı veya margarin

5-10 adet çilek

Pandispanya kekini fırından çıkarınca kenarlarını sıpatula ile gevşeterek kalıptan çıkarıp enlemesine ortadan ikiye böler arasına krema sürüp kırokan ve çilek dizeriz.üzerinede kremadan sürüp sıpatula yardımıyla düzelterek çilek ve antepfıstıklı kırokanla süsler buzdolabında soğumaya bırakırız.

Tava içerisine 1 çorba kaşığı tereyağı 1 su bardağı şeker ve fıstıkları koyarak kahverengine dönüşünceye kadar pişirip ocağı kapatalım ve bir bez üzerine dökerek soğutalım ve parçalara ayırarak kırokan elde ederiz.

Tava içerisine 1 çorba kaşığı tereyağı 1 su bardağı şeker ve fıstıkları koyarak bal sarısına dönüşünceye kadar pişirip ocağı kapatalım,bir tepsiye dökerek soğutalım ve fıstıkları şekerlemeden ayırarak krokan elde ederiz.

yumurta,su ve pandispanya ununu kek karıştırma kabında çırpınız yağlı kağıt serilmiş kalp şeklindeki kek kalıbına dökerek 170 derecelik ısıtılmış sırına sürünüz.

Kırokanlı çilekli antepfıstıklı yaş pastamızı soğuk içeceklerle kutlamaya hazır haldedir efendim dilimler halinde ikram ederiz. Afiyetler Olsun

Kakaolu kremayı süt ile mikserde önce yavaş sonra hızlı çırparak koyulaşmasını sağlarız ve pişen kremayla birleştirerek karıştırırız.

Derin bir tencere içerisine süt,yumurta sarısı,şeker,un ve vanilyayı ilave eder bir tel çırpıcı ile karıştırarak muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişiririz.

Çilekleri yıkayıp ortadan ikiye ayırıp iki çorba kaşığı su ve iki çorba kaşığı şekerle 5 dakika pişiriniz ocağı kapatıp bekletiniz soğusun.

Yumurta akı,su ve pandispanya ununu kek karıştırma kabında çırpınız yağlı kağıt serilmiş kalp şeklindeki kek kalıbına dökerek 170 derecelik ısıtılmış sırına sürünüz.